Akwarium Gdyńskie

dodany przez: 
ocena ogólna:
0
jak bawi się dziecko:
 0
jak bawi się rodzic:
 0
cena:
 0
wartość edukacyjna:
 0
województwo: pomorskie miejscowość: Gdynia

81-190
tel:Akwarium Gdyńskie to największa i najnowocześniejsza w Polsce placówka tego typu. Funkcjonuje od roku 1921 (wtedy jako Morski Instytut Rybacki) i systematycznie powiększa swoją kolekcję będąc atrakcją dla kolejnych pokoleń. Jego zbiory obejmują między innymi jedyną w Polsce ośmiornicę olbrzymią, gigantyczną anakondę, piranie, krokodyla krótkopyskiego i wiele innych niezwykle ciekawych gatunków.

Akwarium Gdyńskie to miejsce szczególnie przyjazne dzieciom, znajdziemy w nim płytkie, otwarte akwarium, gdzie można głaskać ryby a także powszechnie dostępne laboratorium, w którym pod mikroskopem zobaczymy jak z bardzo bliska wyglądają organizmy morskie - na przykład rozgwiazdy.

Akwarium przyjazne jest rodzicom: na parterze, I i II piętrze można skorzystać  ze specjalnych wózków do przewożenia dzieci po ekspozycjach, w damskiej toalecie przy sali Amazonia dostępny jest komfortowy przewijak dla dzieci, kafeteria mieszcząca się na Tarasie Południowym dysponuje wygodnymi fotelikami do karmienia małych dzieci.

+ dodaj komentarz

+ cechy

bilet rodzinny
podjazd dla wózków

+ mapa
ulubione miejsce
0
byliśmy tu
0
chcemy odwiedzić
0
najbliższe atrakcje
najbliższe noclegi
najbliższa gastronomia